2. Зимни спортове
  3. Томаш Хертъл с два гола при победата на Сан Хосе над гостуващия Сейнт Луис в НХЛ

Сан Хосе води в серията с 2:1 успеха

Томаш Хертъл отбеляза два гола при победата на Сан Хосе над гостуващия Сейнт Луис с 3:0 в третия мач от финала в Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Играе се до четири победи от седем мача, а Сан Хосе води в серията с 2:1 успеха.

Вратарят Мартин Джоунс направи 22 спасявания и записа втори пореден мач без допуснат гол.

Йонас Донской също се разписа, а Хертъл вече има пет попадения в плейофите. Той оформи крайното 3:0 6:09 минути преди края на мача.

Сан Хосе е домакин на четвъртия мач в събота. Отборът има вече шест домакински победи до момента в плейофите.

Вратарят Мартин Джоунс вече има три мача без допуснат гол в плейофите, с което изравни клубния рекорд на Евгений Набоков от 2004 година.

Стражът на гостите Брайън Елиът допусна три гола от 14 удара към неговата врата и беше смесен от Джеймс Алън след втория гол на Хертъл.

Финален плейоф в Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (играе се до четири победи от седем мача):

Сан Хосе - Сейнтс Луис - 3:0
* Сан Хосе води в серията с 2:1 победи.