2. Зимни спортове
  3. Торонто изравни серията срещу Вашингтон след две продължения в столицата

Торонто изравни серията срещу Вашингтон след две продължения в столицата

Дион Фанеуф вкара 1:59 минути след началото на продължението за победа на Отава с 4:3 над Бостън

Дион Фанеуф вкара 1:59 минути след началото на продължението за победа на Отава с 4:3 над Бостън, благодарение на което Сенаторите изравниха серията от Източната конференция след двете си гостувания. Отава дори преодоля дефицит от два гола, след като Крис Уайдман и Дерик Брасар се разписаха в началото на последната третина.

Райън Гецлаф вкара победен гол при числено предимство за успеха на Анахайм с 3:2 срещу Калгари, с което Патоците поведоха с две победи в серията от Западната конференция. Гецлаф всъщност се опита да подаде успоредно на вратата, но шайбата се отклони от крака на Ланс Бума и попадна в мрежата на Пламъците.

Каспери Капанен вкара втория си гол за деня след 11:53 минути игра във второто продължение, а Фредерик Андерсен спаси 47 удара за победа на Торонто с 4:3 над Вашингтон. С първия си успех в плейофите Кленовите листа изравниха серията срещу победителите в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) за редовния сезон и ще имат шанс да вземат аванс в предстоящите си две поредни домакинства.