2. Зимни спортове
  3. Торонто удари Монреал в дербито на Изтока

Торонто удари Монреал в дербито на Изтока

Кингс все още има шанс за място в плейофите в НХЛ

Стив Стамкос вкара два гола и подаде за още един за успеха на Тампа Бей над Монреал с 4:2 в дербито на Атлантическата дивизия на НХЛ. След този мач двата отбора са с по 93 точки, но "канадците" запазиха лидерската си позиция. Валтери Филпула и Виктор Хедман също се разписаха за тима от щата Флорида, а след този успех в баланса между двата отбора Тампа има сериозно предимство - 16:5 гола. За гостите, които претърпяха шеста загуба в последните си осем мача, вкараха Томаш Плеканец и Пиер-Александър Паренто. Стамкос се разписа и за 4:2 1:05 минути преди края на мача на празна врата, което е негов 39-и гол през сезона.

Евгений Кузнецов вкара в редовното време, а също така и единствен при дузпите за успеха на Вашингтон над Бъфало с 4:3 като гости. Победата увеличи актива на столичани на 86 точки, докато Сейбърс са на последната 8-а позиция в Атлантическата дивизия. Домакините водеха с един гол, но след това Вашингтон обърна развоя на мача. Мат Нисканен се отличи с две асистенции, а другите два гола бяха дело на Къртис Гленкрос и Майк Грийн.

Шампионите от Лос Анджелис се наложиха с 1:0 като домакини над Аризона. Анди Андреоф вкара първия си гол в НХЛ малко преди края на втората третина, а вратарят Джонатан Куик спаси 25 удара и регистрира 6-и мач без допуснат гол през сезона. Това е и рекорден за него 37-и мач със суха мрежа в кариерата. Кингс все още се борят за втората и последна уайлдкард квота в Западната конференция 13 мача преди края на редовния сезон.

Едмънтън разби с 4:1 Торонто в едно от класическите канадски дербита в Лигата. Беноа Пуйо вкара два от головете, а Джордан Еберле се отличи с гол и два паса. Антон Ландер наниза четвъртата шайба, а тази победа прекъсна серия от седем поредни поражения. Те се изравниха с Аризона на последното място в Тихоокеанската дивизия, докато Торонто също няма шанс за продължаване във фазата на елиминациите, заемайки 7-о място в Атлантическата дивизия.