2. Зимни спортове
  3. Три мача с продължения в НХЛ тази нощ

Три мача с продължения в НХЛ тази нощ

Отава надви Бъфало с 2:1 след дузпи

Чикаго Блекхоукс постигна седма поредна победа в първенството на Националната хокейна лига, след като се наложи с 2:1 след продължение над големия си съперник Сейнт Луис Блус. Артьоми Панарин реализира победния гол 25 секунди след началото на допълнителните 5 минути. Вратарят на "черните ястреби" Кори Крауфорд бе с основна заслуга за победата, след като отрази 27 от всичките 28 удара към вратата си.

Мариан Хоса бе дал преднина на Чикаго в началото на втората третина, но 2 минути и 11 секунди преди края на редовното време Алекс Пиетранджело изравни, за да прати мача в продължение. Продължение бе нужно, за да бъде определен и победителят от двубоя между Кълъмбъс и Аризона. Домакините от Блу Джакетс се наложиха с 3:2, а победния гол реализира Зак Веренски минута и 21 секунди след началото на допълнителното време.

Кълъмбъс поведе с 2:0 още през първата третина, когато точни бяха Буун Дженър и Брендън Саад, но с попадения на Рикард Ракел през втората част и Ник Ричи през третата Анахайм стигна до равенството. В продълженията обаче домакините бяха по-свежи и стигнаха до двете точки.

В последния мач за вечерта победителят бе излъчен след изпълнение на дузпи. Отава се наложи над Бъфало с 2:1, след като редовното време приключи 1:1, а в продълженията гол не падна. При наказателните удари точни за Отава бяха Кайл Турис и Боби Райън, докато за Бъфало се разписа единствено Сам Райнхарт.

В редовното време Бъфало излезе напред в резултата чрез Николас Баптист през първата третина, но през втората Райън Дзингел изравни за Отава с петия си гол за сезона.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

Кълъмбъс - Анахайм 3:2 след продължение
Бъфало - Отава 1:2 след дузпи
Сейнт Луис - Чикаго 1:2 след продължение