2. Зимни спортове
  3. Три победи за гостите в плейофите на НХЛ

Три победи за гостите в плейофите на НХЛ

Вижте резултатите от мачочвете тази нощ

Флорида Пантърс обърна Ню Джърси от 0:3 до 4:3 и постигна втора победа в серията в Източната конференция на Националната хокейна лига. Дяволите започнаха вихрено пред 17 000 зрители в своята зала Пръденшъл Сентър и до 6:16 минута вече водеха с 3:0 с головете на Зак Паризи, Стивън Джонта и Патрик Елиас. Гостите от Флорида обаче отказаха да се предадат и още до края на първата част върнаха два гола. В рамките на последните четири при числено превъзходство и двата пъти се разписаха Джейсън Гарисън и Шон Бергенхайм. 2:18 минути след началото на втората третина Майк Уивър изравни за 3:3, като шайбата рикошира в кънката на вратаря-ветеран Мартин Бродьор. След това Бродьор отстъпи мястото си на Йохан Хедберг, но само още четири минути по-късно и Хедберг беще пронизан. Брайън Кембъл завърши успешно атака при ново числено превъзходство за гостите.

Трета поредна победа с продължение постигна отборът на Финикс, който също води с 2-1 победи в серията срещу Чикаго. Сега Койотите биха с 3:2, като в 13:15 минута на допълнителното време Микел Бьодкер донесе успеха им. Бьодкер получи шайбата от ляво, напредна и с нисък удар я прати зад гърба на вратаря Кори Крофорд. Чикаго игра пък през по-голямата част от мача без звездата си и лидер в редовния сезон по набрани точки Мариан Хоса, който напусна леда в първата третина с контузия от сблъсък с Рафи Торес. Той беше откаран в болницата, оказа се, че има травма в гърдите, но след преглед е бил изписан, съобщиха от клуба му.

Домакините от Чикаго два пъти повеждаха в резултата чрез Андрю Брюнет и германеца Михаел Фролик, но гостите отвръщаха с голове на Ростислав Клесла и Рей Уитни. Нешвил взе сериозен аванс срещу Детройт от 3-1 победи в серията, след като спечели с 3:1 и четвъртата среща по между им. Кевин Клайн вкара важното второ попадение за гостите в 6:25 минута на третата част, а дейвид Легуънд довърши Червените криле с трети гол на празна врата 39 секунди преди финалната сирена. След нулева първа част новобранецът на Придейтърс Гейбриъл Бурк откри резултата в 1:55 минута на втората третина. В 43:14 минута обаче при числено превъзходство Никлас Кронвал изравни след пас на Иржи Гудлер, като гостите претендираха, но видеото показа, че попадението е редовно.