2. Зимни спортове
  3. УНИКАЛНО! Алберт Попов се нареди сред най-добрите 10 скиори в света

УНИКАЛНО! Алберт Попов се нареди сред най-добрите 10 скиори в света

Българинът на косъм да повтори подвига на Попангелов в Кицбюел, Шварценегер го аплодира

Големият ни талант в алпийските ски Алберт Попов направи най-добрия си старт за сезона в Световната купа по ски алпийски дисциплини.

На слалома в Кицбюел (Австрия) българинът даде сериозна заявка за място сред топ състезателите, като завърши 5-и в първия манш, въпреки че стартира с доста задния 71-и номер.

При първото си появяване на пистата Попов изпревари дори звездата Марсел Хиршер, който е лидер в генералното класиране за Световната купа.

След това Аби показа страхотна психика и успя да издържи на голямото напрежение, като направи отличен втори манш, залагайки повече на сигурността и стабилното придвижване по трасето. Това му отреди 9-ата позиция в крайното класиране на дисциплината днес с изоставане от 1,05 сек. от победителя Клеман Ноел (Франция).

Пистата в Кицбюел за пореден път се оказа печеливша за роден скиор, след страхотното представяне на легендата на българските ски Петър Попангелов, който през 1978 г. завърши втори на Световната купа в тук.

Успехът на Алберт днес пък го доближи максимално до големия ни скиор.

Преди това през сезона Попов бе 20-и в Леви и 16-и в Мадона Ди Кампилио, преди да се нареди в топ 10 на звездите в ски спорта.

Другият ни представител днес - Камен Златков, който стартира с №43, не завърши първия манш.

Победител днес стана французинът Клеман Ноел, който финишира за 1:45.53 мин. Той изпревари големия фаворит Марсел Хиршер (Австрия) с 29 стотни. Трети се нареди друг французин – Алекси Пинтуро, който завърши на 36 стотни след сънародника си Ноел.

Състезанието бе проследено на живо от холивудската звезда Арнолд Шварценегер, който аплодираше всеки от финалистите, стигнали до финала, включително и нашето момче.