2. Зимни спортове
  3. Ванкувър би Детройт с 4:2

Ванкувър би Детройт с 4:2

Вратарят на Ванкувър Роберто Луонго отрази 38 удара при победата на тима с 4:2 над Детройт в мач от редовния сезон в първенството на Националната хокейна лига.

След този успех Ванкувър се доближи на точка до първото място в северозападната дивизия.

Александър Бъроуз се разписа в четвърти пореден мач, а Крис Хигинс и Коди Ходжсън отбелязаха голове в рамките на 21 секунди през първара част.

Александър Едлер също бе сред голмайсторите за Ванкувър.

Тод Бертуци и Дрю Милър реализираха за Детройт.

В Далас Клод Жиро завърши с гол в три асистенции след отсъствието си от четири мача при успеха на гостуващия Филаделфия с 4:1.

Уейн Симондс, Яромир Ягър и Андрей Мезарош бяха точни за победителите, а за Далас се разшиса Майкъл Райдър.
Чикаго разгроми Монреал с 5:1, а Каролина загуби от Финикс с 3:4.

Колорадо записа седми пореден домакински успех след 3:2 над Сейнт Луис.

Сан Хосе разби Тампа Бей със 7:2 след пет гола в първите 14:47 минути.

Лоугън Кутюр вкара два гола за третата поредна победа на Сан Хосе.

Бен Фериеро, Джо Павелски, Андрю Дежарден, Брент Бърнс и Патрик Марло също се разписаха за победителите.