2. Зимни спортове
  3. Ванкувър излъга Калгари в канадското дерби

Ванкувър излъга Калгари в канадското дерби

Водачът в Източната конференция Филаделфия изненадващо претърпя поражение от гостуващия Атланта с 4:5

Лидерът в Националната хокейна лига Ванкувър спечели канадското дерби срещу Калгари с 4:3 като гост. Даниел Седин се отличи с два гола и асистенция за петия пореден успех на тима. Така Ванкувър събра 99 точки и увеличи аванса си пред втория Филаделфия на 8 точки.

Водачът в Източната конференция Филаделфия изненадващо претърпя поражение от гостуващия Атланта с 4:5 след продължение. Рон Хейнси отбеляза решаващото попадение в 1:17 минута на добавеното време. Той се отличи и с асистенция. Виле Лейно наниза хеттрик за домакините, които пропиляха аванс от 4:2 и допуснаха изравняване в последните три минути на мача.

Детройт се наложи над домакина Сейнт Луис с 5:3 и се утвърди на третото място в лигата с 90 точки. Вратарят Джими Хауърд отрази 26 шайби и записа 17-а победа като гост, с което излезе начело в НХЛ по този показател.

Детройт поведе с 3:1, допусна изравняване, но с два бързи гола към края на третата част на Павел Дацюк и Джъстин Абделкадер стигна до втори пореден успех. Защитникът Никлас Кронвал завърши с гол и две асистенции за шампионите от 2008 година.

Анси Салмела отбеляза първия си гол за сезона, но с него донесе победата на Ню Джърси над Ню Йорк Айлендърс с 3:2 в 3:09 минута на продължението. Джейсън Гарисън се разписа 16 секунди преди края на допълнителното време за успеха на Флорида над гостуващия Тампа Бей с 4:3.

Колорадо допусна осма поредна загуба след 2:4 в Нешвил. Вратарят на домакините Пека Рине спаси 36 шайби, а Мартин Ерат завърши с гол и асистенция за успеха. Кълъмбъс прекъсна серията си от седем последователни поражения след 3:2 над домакина Каролина. Дерек МакКензи се разписа два пъти за гостите.