2. Зимни спортове
  3. Ванкувър на победа от финалния плейоф

Ванкувър на победа от финалния плейоф

Шампионът от редовния сезон победи като гост над Нешвил с 4:2

Шампионът от редовния сезон Ванкувър е само на победа от финалния плейоф в Западната конференция на НХЛ след победа като гост над Нешвил с 4:2. Канадците водят с 3-1 в серията и могат да спечелят още в следващия мач, който ще играят пред своя публика в събота.

Ванкувър стигна до успеха в мач номер 4 в самия край, след като резултатът в началото на третия период бе равен - 2:2. Райън Кеслър вкара решителния гол за 3:2 при числено превъзходство в 7:28 минута на третата част, а Хенрик Седин оформи крайното 4:2 21 секунди преди края с първия си гол в плейофите.

Кристиан Ерхоф се отличи с гол и две асистенции, а другото попадение за канадците вкара Александър Едлер. Райън Кеслър освен попадението, също добави две асистенции. Джоел Уорд и Коди Франсън бяха точни за Нешвил.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), плейофи-полуфинали: