2. Зимни спортове
  3. Ванкувър поведе с 1:0 в полуфинала с Нешвил

Ванкувър поведе с 1:0 в полуфинала с Нешвил

Вратарят Пека Рине отрази 29 шайби, но това не беше достатъчно за Нешвил

Шампионът от редовния сезон Ванкувър спечели с 1:0 срещу гостуващия Нешвил и поведе с 1:0 победи в полуфиналната серия от плейофите в Западната конференция на Националната хокейна лига.

Крис Хигинс реализира единственото попадение в 12:14 минута на втората част, вратарят Роберто Луонго отрази всичките 20 удара от съперника. Луонго нямаше много работа в първите две части, но в третата показа класа, когато спаси удар на останалия сам срещу него Майк Фишър. Шей Уебър също имаше отличен шанс да изравни малко преди края, но стреля над опразнената врата. Вратарят Пека Рине отрази 29 шайби, но това не беше достатъчно за Нешвил.

Полуфинална среща от плейофите в Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (играе се до четири победи от седем мача):

1-Ванкувър - 5-Нешвил - 1:0
* Ванкувър поведе с 1:0 победи в серията