2. Зимни спортове
  3. Ванкувър ще играе във финала на Запад

Ванкувър ще играе във финала на Запад

Отборът се класира за финалния плейоф в Западната конференция за първи път от 17 години

Отборът на Ванкувър се класира за финалния плейоф в Западната конференция на Националната хокейна лига за първи път от 17 години, след като се наложи с 2:1 като гост на Нешвил.

Така канадците, които завършиха на първо място в редовния сезон, спечелиха серията с 4:2 победи.

Мейсън Реймънд и Даниел Седин реализираха попаденията за гостите в рамките на 1:43 минута през първата част след асистенции на Райън Кеслър.

Дейвид Легуонд намали в началото на втората третина, но до края домакините не успяха да преодолеят отново вратаря Роберто Луонго, който завърши с 23 спасени удара.

Полуфинален плейоф в Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (играе се до четири победи от седем мача):

5-Нешвил - 1-Ванкувър - 1:2

* Ванкувър спечели серията с 4:2 победи