2. Зимни спортове
  3. Ванкувър записа убедителна победа над Бъфало в НХЛ

Ванкувър записа убедителна победа над Бъфало в НХЛ

Вадим Врбата вкара хеттрик при успеха с 5:2

Вадим Врбата реализира хеттрик при победата на Ванкувър над гостуващия Бъфало с 5:2 в мач от редовния сезон в Националната хокейна лига.

Брендън Пръст добави гол и асистенция, а Хенрик Седин също вкара за канадците, които прекъснаха серия от пет поредни загуби.
Вратарят Райън Милър също допринесе за успеха с 32 спасявания срещу бившия си отбор. Брайън Джонта и Сам Райнхард се разписаха за гостите, които загубиха за седми път в последните си девет срещи и заемат предпоследното място в Атлантическата дивизия. Джон Мичъл прати шайбата в мрежата 85 секунди преди края на продължението и донесе успеха на Колорадо над гостуващия Минесота с 2:1.

Тайсън Бари също реализира, а вратарят Семьон Барламов отрази 19 удара. Гостите все пак взеха точка от двубоя, след като Зак Паризи изравни 6:09 минути преди края на третата част. Нешвил спечели срещу домакина Бостън с 3:2 след победен гол на Виктор Арвидсон 4:56 минути преди финалната сирена.

Преди това швейцарецът Роман Йози се разписа два пъти за гостите, а Луи Ериксон и Кевин Милър реализираха за домакините, които отправиха само 17 точни удара срещу 33 на съперника в мача.