2. Зимни спортове
  3. Вашингтон изравни серията с Бостън

Вашингтон изравни серията с Бостън

Вижте резултатите от мачовете в НХЛ

С гол на Никлас Бакстрьом във второто продължение Вашингтон успя да спечели с 2:1 като гост на Бостън и да изравни серията на 1:1 победи в плейофите в Източната конференция на НХЛ. Гостите от Вашингтон поведоха в резултата във втория период чрез Трой Броуър, но 7:47 минути преди края на редовното време Бостън изравни с точния изстрел на Беноа Пюлио. Победното попадение дойде след атака на Маркус Йохансон, който овладя шайбата зад вратата и я подаде на връхлитащия Бакстрьом, който от синия кръг я прати в мрежата. Иначе вратарят на защитаващия титлата си отбор на Бостън - Тим Томас, отрази 37 удара днес.

Отава също се наложи след продължение над Ню Йорк с 3:2 и изравни серията на 1:1. Крис Нийл се разписа 1:17 минути след старта на допълнителното време. Рейнджърс, които бяха първи в редовния сезон на Изток, можеха и да водят вече с 2:0 в серията, след като Брайън Бойл вкара второ попадение за тях в третата част. Ник Фолиньо обаче прати мача в продълженията с точния си удар 4:37 минути преди края.

В Глендейл (Аризона) Чикаго постигна първа победа срещу Финикс в първия кръг на елиминациите на Запад, като обърна домакините с 4:3 след продължение. Гостите стигнаха до продължение 6 секунди преди края на мача с точен изстрел на Патрик Шарп, който завърши атака на Патрик Кейн. В продължението Брайън Бикел пък донесе успеха на Блекхоукс, който пък и откри резултата още в 3:05 минута при числено намален състав. За домакините два пъти се разписа Антоан Вермет, като с неговите попадения Койотите повеждаха с 2:1 и с 3:2.

Сейнт Луис разби с 3:0 на собствен терен Сан Хосе и също възстанови равенството в серията. Марк-Едуард Власич си вкара автогол в 1:31 минута на мача, когато върна шайбата неспасяемо след разиграване в собствената половина и изненада вратаря Анти Ниеми. Попадението обаче беше записано на Владимир Соботка, който се оказа, че последен от състава на домакините е играл с шайбата. Дейвид Бейкс и Анди Макдоналд също се разписаха, а Ти Джей Оши се отличи с две асистенции.

На вратата на Блус започна Ярослав Халак, който отрази 12 удара преди да се контузи и да бъде заменен от Брайън Елиът. Елиът спаси 17 удара и става един от най-добрите резервни вратари в НХЛ със средно 1,56 допуснати голове на мач.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), плейофи - първи кръг: