2. Зимни спортове
  3. Вашингтон победи с дузпи Каролина Хърикейнс

Вашингтон победи с дузпи Каролина Хърикейнс

Отборът на Вашингтон Кепиталс продължава да е лидер в НХЛ (36 точки), след като надделя над Каролина Хърикейнс с 3:2 след дузпи в среща от поредния кръг. В герой на двубоя се превърна вратарят Семьон Варламов, който спаси 26 удара, както и трите дузпи на "ураганите" за определяне на победителя.

Столичани водеха в резултата с 2:1 след голове на Александър Семин и Маркус Йохансон през първата част и попадение на Ерик Коул през втората третина.

Ерик Стаал, който асистира за попадението на Коул, обаче доведе нещата до продължения, след като се разписа три секунди преди сирената, отбелязвайки 11-ия си гол за сезона.

Детройт Ред Уингс е трети в НХЛ и първи в Западната конференция (32 точки), след като се наложи над Кълъмбъс Блу Джакетс с 4:2, информира БТА.

Четирима различни хокеисти - Никлас Кронвал, Дарън Хелм, Валтери Филпула и Дани Клиъри, вкараха за "червените криле", а Йохан Францен се отличи с две асистенции.

Дерик Брасард и Антоан Вермет се разписаха за Блу Джакетс, а вратарят Стив Мейсън спаси 38 удара, но не успя да предотврати поражението.

Атланта Трашърс разгроми Бостън Брюинс с 4:1 в дербито на Изток. И тук вратар бе главно действащо лице. Ондрей Павелец направо заключи вратата си, спасявайки 40 удара и допускайки шайбата само веднъж зад гърба си.

Трашърс регистрираха пета поредна победа, а в тези пет мача Павелец е спасил 201 от отправените към него 207 удара.