2. Зимни спортове
  3. Вашингтон се наложи над Филаделфия след дузпи

Вашингтон се наложи над Филаделфия след дузпи

Анахайм постигна пета поредна победа

Вашингтон победи Филаделфия с 5:4 след изпълнение на дузпи в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Вашингтон губеше с три гола около девет минути преди края на редовното време, но Майк Грийн намали пасива на 2:4, а Дмитрий Орлов вкара трети гол за столичани 3:31 минути преди края. Звездата на Вашингтон - Алекс Овечкин отбеляза изравнителен гол за 4:4 48 секунди преди сирената и прати мача в продължение. Попадението е 27-о за Овечкин през сезона. При наказателните удари Ерик Фер и Никлас Бакстрьом бяха точни за Вашингтон и донесоха победата на Вашингтон.

Чикаго победи Лос Анджелис с 3:1 в повторение на финала в Западната конференция от миналия сезон. Джонатан Тоус се отличи с две асистенции, а вратарят Анти Раанта спаси 21 удара за успеха на Блекхоукс. И трите си гола Чикаго отбеляза още през първия период, когато точни бяха Мариан Хоса, Крис Верстеег и Патрик Шарп. За гостите от Ел Ей се разписа Алек Мартинес.

Анахайм постигна пета поредна победа след успех у дома срещу Едмънтън с 3:2. Дъстин Пенър вкара решителния гол за Анахайм 3:17 минути преди края.

Ню Йорк Рейнджърс измъкна победа у дома срещу Калгари с 4:3 след изпълнение на дузпи. Беноа Пулио вкара в седмия кръг при наказателните удари и донесе първи успех на Рейнджърс в поредицата от девет домакинска мача, в която се намира тимът.