2. Зимни спортове
  3. Вашингтон се наложи след дузпи над шампиона Бостън

Вашингтон се наложи след дузпи над шампиона Бостън

Чикаго също с дузпи пречупи лидера Сейнт Луис

Вашингтон Кепитълс се наложи с 3:2 след изпълнение на дузпи над миналогодишния шампион в НХЛ Бостън Брюинс, като Бруукс Лийч вкара при четвъртите дузпи.

Домакините взеха важни точки в битката за място в плейофите и в момента си поделят осмото място с отбора на Бъфало с по 86 точки. Сейбърс обаче засега има малко предимство, тъй като е с мач по-малко.

Отборът на Бостън води в Североизточната дивизия и може да си гарантира място в плейофите предсрочно, ако се наложат над Айлендърс в събота.

Иначе отборът от американската столица поведе с 2:0 с голове на Маркус Йохансон и на Денис Уайдман 1:55 минути след началото на третата част. Давид Крайци и Андрю Ференци изравниха за Брюинс до края на редовното време.

Друга среща, която беше решена с дузпи, противопостави Чикаго и Сейнт Луис, два от стабилните отбори на Запад.
Чикаго се наложи с 4:3 след изпълнение на дузпи, но точката за Блус беше достатъчна те да излязат на първо място в генералното класиране със 106 точки. Чикаго е на четвърто място в Централната дивизия с 96 точки, но се нарежда шести в схемата за плейофите.

Дейв Боланд вкара победното попадение при четвъртия кръг на дузпите. Брайън Бикел, Андрю Брюнет и Патрик Шарп вкараха в редовното време за домакините от Чикаго, а за гостите се разписаха Александър Стийн и Джейсън Арно.

Питсбърг отстъпи с 3:5 при гостуването си на предпоследния на Изток Айлендърс, а лидерът на Пингвините Сидни Кросби напусна в средата на втората третина, след като лицето му беше разрязано със стик. Все пак той се върна още преди края на частта и доигра мача. С този резултат Айлендърс помогнаха на съгражданите си от Рейнджърс да останат с 5 точки аванс пред Пингвините в борбата за първото място.

Джош Бейли вкара два гола и подаде за още три за домакините от Айлендърс, Кайл Окпосо също се отличи с два, а петото попадение е на сметката на Марти Рийзонър. Евгений Малкин, Джордан Стаал и Паскал Дюпюа се разписаха за Питсбърг.
Вратарят на Торонто Мейпъл Лийфс Йонас Густафсон се контузи на загрявката преди мача с Филаделфия, който тимът му загуби с катастрофалното 1:7. Той усети болка в лявото коляно след като отби удар на Кларк Макартър и нямаше как да започне.

Вратарската криза в отбора се допълни и от болките в тялото на Джеймс Риймър, заради които той изобщо не беше включен в групата.

Наложи се да бъде викан финландецът Юси Рюнас, който иначе играе за отбора на Торонто Марлийс в АХЛ и да бъде титуляр на момента. Густфсон пък остана резерва дори и с травмата.

По-мотивираният отбор на гостите нямаше проблем да спечели със 7:1 и заема пета позиция в Източната конференция, като Брейдън Шен и Уейн Саймъндс вкараха по два гола. За Торонто поражението е 11-то подред на собствен терен.

Ню Джърси Девилс се закрепи на шесто място на Изток с победата с 6:4 над Тампа Бей. Иля Ковалчук и Марек Зидлички вкараха в рамките на 1:11 минути във втория период, а другите четири шайби нанизаха Дайниус Зубрус, Якоб Йозефсон, Алексей Поникаровски и Дейвид Кларксън. Дяволите имат 94 точки и водят с 6 пред седмия Отава Сенатърс.