2. Зимни спортове
  3. Владимир Илиев 10-и в света

Владимир Илиев 10-и в света

На 42 г. великият Бьорндален спечели сребро в биатлона

Една несвалена мишена попречи на Владимир Илиев да направи сензация на световното първенство по биатлон в Осло (Нор).

В спринта на 10 км българинът бе точен с останалите 9 патрона при двете стрелби и зае престижното 10-о място. Изчисленията показват, че ако си беше спестил наказателната обиколка, която се взема за около 25 сек, състезателят от Троян щеше да е втори или трети в крайното класиране след шампиона Мартен Фуркад (Фр).

На въпросните места се настаниха легендарният Оле Ейнар Бьорндален и Сергей Семьонов. След като пропусна няколко кръга от световната купа, великият норвежец още веднъж доказа, че е уникално явление в зимните спортове.

42-годишният Бьорндален спечели 13-ия си сребърен медал от световни първенства, като има 19 златни и 9 бронзови. Така той зарадва хилядите норвежци по трасето и отсрами домакините. Фуркад, Бьорндален и Семьонов свалиха всички мишени.

С 10-ата позиция Илиев потвърди, че е близо до елита в биатлона и 8-ото му място в спринта от световното миналата година не е проблясък.

Другият български топбиатлонист - Красимир Анев, направи 2 пропуска във втората стрелба и се нареди 34-и. Без грешка Михаил Клечоров е 49-и. С 2 пропуска Антон Синапов е 65-и. Така България ще има трима представители в утрешното преследване на 12,5 км - Илиев, Анев и Клечоров.