2. Зимни спортове
  3. Владо Илиев завърши годината с 20-о място в масовия старт

Владо Илиев завърши годината с 20-о място в масовия старт

Йоханес Тингес Бьо продължи доминацията си, като записа пета победа в седемте старта през настоящата кампания

Спортист номер 1 на България Владимир Илиев завърши най-успешната си година с 20-о място в масовия старт от Световната купа по биатлон в Анеси (Франция).

Той се движеше близо до първите 10 до оказалата се фатална за него трета стрелба, в която събори само една от 5-те мишени. Така с общо 6 пропуска Илиев финишира с изоставане от 3:34,8 мин. от победителя Йоханес Тингес Бьо (Нор). Въпреки това Владо прибави нови 21 точки към актива си за Световната купа и е 24-и в общото подреждане със 102.

32-годишният троянец единствен от нашите доби право да стартира в първия за сезона масов старт на 30-те най-добри след 22-рото си място в спринта и 18-ото си в преследването в Анеси.

Носителят на всички глобуси през миналия сезон Йоханес Тингес Бьо продължи доминацията си, като записа пета победа в седемте старта през настоящата кампания. Световният шампион в дисциплината от Осло 2016 допусна само една грешка при четирите си стрелби и записа 42-рия си успех.

Французинът Емилиан Жаклен завърши втори, на 42,1 сек. след победителя и регистрира най-доброто класиране в кариерата си, след като също свали 19 от 20-те мишени.

Тарей Бьо (Нор) също с един пропуск се нареди трети на 51,8 секунди, следван от французите Кентен Фийон-Мейе и Мартен Фуркад с изоставане от малко повече от минута. Още един норвежец Йоханес Дале оформи шестицата с изоставане от 1:51,9 минути.

В генералното класиране Йоханес Тингес Бьо води убедително с 374 точки, следван от брат си Тарей Бьо с 313 точки и от Фийон Мейе с 281 точки.

Другият българин с точки в генералното класиране е Красимир Анев, който не участва във Франция. Той е на 46-о място с 26 точки.

Световната купа при мъжете се подновява със спринт на 10 януари в Оберхоф (Гер).