2. Зимни спортове
  3. Вратарите на Бостън и Детройт без допуснат гол в кръга в НХЛ

Вратарите на Бостън и Детройт без допуснат гол в кръга в НХЛ

Тейлър Седжуин с първи хеттрик в кариерата си

С три гола в първата третина, изпълнена с фаулове и наказания, Ню Йорк Рейнджърс прекърши Монреал с 5:3 в едно от класическите дербита в НХЛ. Рейнджърс бавно започва да намира формата си и вече има 15 точки на 6-о място в Източната конференция. Монреал инкасира в срещата общо девет наказания, като четири от тях бяха в първата част на мача. Така падна и първото попадение, дело на Ерик Кристенсен при числено превъзходство. Дан Жирарди пък заби втората шайба малко след като санкцията нвагостите изтече, а защитникът Майкъл Дел Сото напарви 3:0 пак при числен превес в края на частта.

Детройт размаза с 5:0 Анахайм, като треньорът Майк Бабкок реши проблемите с отбелязването на голове с връщането на леда на 41-годишния капитан Никлас Линдстрьом. Шведът вкара два гола и подаде за още един при успеха на Червените криле, които изпитват трудности в началото на сезона в НХЛ. Освен това, те бяха в серия от шест поредни поражения, но сега биха без допуснат гол.  Вратарят им Джими Хауърд спаси 22 удара и регистрира втори мач без гол от началото на сезона.

Отборът на Нешвил Придейтърс продължава с успешното си представяне този сезон и сега се наложи с 4:3 след продължение над Сан Хосе. Нешвил има 16 точки и се нарежда на 2-о място в Централната дивизия. Акулите, които по традиция стартират слабо в редовния сезон, са 3-и в Тихоокеанската дивизия. Дейвид Легуънд вкара две попадения за победителите, включително и във 2:53 минута на продължението. Вратарят Пека Рине отрази 28 удара, особено сериозни в третата част на мача, когато домакините тръгнаха да печелят в редовното време.

Тайлър Седжуин вкара първия си хеттрик в кариерата, като неговият тим Бостън разгроми със 7:0 Торонто като гост. Вратарят Тим Томас отрази 24 удара за първия си шутаут през сезона, а шампионите от Бостън въпреки голямата победа, остават на
последно място в Североизточната дивизия само с 10 точки. Милан Лучич вкара две шайби и подаде за едно попадение, а другите бяха дело на Давид Крейци и Шон Торнтън.

Крис Куниц спаси Питсбърг при гостуването на Лос Анджелис Кингс. Той вкара за 2:2 в редовното време 2:57 минути преди края, а след това и четвъртата дузпа за своите, оказала се решаващ. Пингвините биха с 3:2 след дузпи и водят в цялата Източна конференция.