2. Зимни спортове
  3. Юношите падат от Мексико на световното по хокей

Юношите падат от Мексико на световното по хокей

България записа трета загуба на световното първенство по хокей на лед за юноши до 18 години в дивизия III, група "А" в Зимния дворец в София. Днес българите отстъпиха с 1:4 (0:1, 1:2, 0:1) от състава на Мексико.

Попадението за "трикольорите" бе дело на Мартин Талев в 13-ата минута на втората третина. Точни за мексиканския тим бяха Диего Ромеро, Рикардо Фернандес, Жан Кобо и Алехандро Оливър.

Във временното класиране България се намира на четвърто място с една победа и три поражения. Лидери до момента са Белгияи Нова Зеландия с по 12 точки.

В другите срещи по-рано днес Белгия разгроми Република Южна Африка със 17:1, а Нова Зеландия надигра Тайван с 4:1.

В последния пети кръг, който ще се играе в неделя, съперник на българите ще бъде Тайван.