2. Зимни спортове
  3. Жекова и Ранчев взеха квоти за участие на зимната олимпиада във Ванкувър

Жекова и Ранчев взеха квоти за участие на зимната олимпиада във Ванкувър

Две квоти за участие в зимната олимпиада във Ванкувър през 2010 г спечелиха националите по сноуборд Александра Жекова и Иван Ранчев, съобщи за Novsport.com пресаташето на БФСки Пламен Вълков.

Те заеха съответно 9-о и 29-о място в първия старт за Световната купа в олимпийската дисциплина паралелен гигантски слалом в италианския курорт Лимоне Пиемонте. Условието за спечелване на квота е класиране сред първите 30 в старт за СК и минимум 120 т за СК.

За 9-ото си място Сани спечели 290 т и вече има общо 430 т, а Иван взе за класирането си в Лимоне Пиемонте 36 т, но има общо 261 т. Втората ни представителка при жените Теодора Пенчева се нареди 43-а и не взе точки. Въпреки това тя има към момента 167 т и при класиране сред първите 30 в следващите стартове също ще си осигури квота за олимпиадата. При мъжете Радослав Янков зае 35-о място в Лимоне Пиемонте и спечели 20 т. Неговият общ точкв актив към момента е 325 и за олимпийска квота му е нужно само класиране сред първите 30 в старт за СК в дисциплината паралелен гигантски слалом.

„Доволен съм от представянето ни в Лимоне Пиемонте. Очаквам скоро и Теодора и Радослав да спечелят квоти за олимпиадата във Ванкувър", коментира треньора на националите по сноуборд Атанас Петров.