2. Зимни спортове
  3. „Звездите” прекъснаха победната серия на Вашингтон в столицата

„Звездите” прекъснаха победната серия на Вашингтон в столицата

Вижте резултатите от мачовете в НХЛ

Победната серия на Вашингтон у дома в Националната хокейна лига бе прекъсната тази нощ, след разгромно поражение с 2:5 от тима на Далас Старс.

Майкъл Райдър вкара два пъти, а Адам Бъриш вкара решителен гол в началото на третия период, с който Далас дръпна в резултата. Александър Сьомин и Джон Карлсън бяха точни за Вашингтон, но това не помогна на тима и столичани записаха първа домакинска загуба в последните седем мача.

Флорида разгроми Торонто с 5:1 и прекъсна серията си от три поредни загуби с дузпи в Националната хокейна лига.

„Пантерите” поведоха с 4:0 с голове на Джак Скил, Марко Струм, Томаш Копечки и Шийн Бергенхайм и не дадоха шансове на Торонто да обърне резултата. Фил Кесел намали резултата за канадците с 11-ия си гол за сезона, но Шон Матиас възстанови преднината от 4 гола за Флорида три минути преди края. Победата идва два дни, след като Флорида пропиля три гола аванс срещу Тампа Бей и загуби след дузпи.

В Сейнт Луис, домакините победиха Чикаго с 3:0 в дебюта на новия си треньор Кен Хичкок. Вратарят на Сейнт Луис се реваншира за неубедителните си изяви от началото на сезона и записа шутаут с 29 спасени удара. Крис Стюърт, Владимир Соботка и Ти Джей Оши се разписаха за победата на Сейнт Луис.

Йохан Францен реализира хеттрик за победата на Детройт с 5:2 над Колорадо. Никлас Лидстрьом и Дан Клиъри отбелязаха другите попадения за „червените крила”.

Ню Джърси постигна трета поредна победа след успех с 3:2 над Каролина. Новакът Адам Енрике вкара победния гол за Девилс три минути преди края на редовното време.